grafik, opis zajęć

Home / grafik, opis zajęć

 GRAFIK ZAJĘĆ

 Zapraszamy do zapisów!

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  9:00 – 10:30 9:00 – 10:30  9:45-11:15  9:00-10:30  
Joga łagodna Joga dla kręgosłupa  Joga łagodna Joga ogólna
  Mira  Mira  Mira  Ewa
 
 
19:30-21:00 19:00 – 20:30 19:30 21:00 19:00 – 20:30    
 Joga ogólna Joga łagodna Joga ogólna Joga dla kręgosłupa
 Mira Basia Ewa  Mira  

 

Joga ogólna

Sesje ogólnorozwojowe. Wykorzystujemy pomoce, dzięki którym osoby początkujące -zdrowe, jak i bardziej zaawansowane będą mogły rozpocząć i pogłębiać swoją praktykę.

Każdą sesję zaczynamy i kończymy relaksem, dzięki temu skupisz się przed zajęciami- z uważnością przejdziesz przez sekwencje różnorodnych asan, a po nich uspokoisz ciało i umysł. Pomożemy Ci wejść w stan kojącego, głębokiego relaksu. Na tych zajęciach znajdziesz coś dla siebie- mocniejszą praktykę jak i spokojne, umożliwiające wgląd w siebie elementy sesji.

To zajęcia skierowane dla osób systematycznie ćwiczących, lubiących mocniejszą pracę i dynamikę zajęć. Stosujemy elementy Astanga Joga.

W Satwa Joga te zajęcia prowadzą Gosia, Ewa, i Mira.

 

 

 

Joga dla kręgosłupa

Sesje skierowane przede wszystkim dla osób odczuwających bóle kręgosłupa. Pracujemy nad wzmocnieniem mięśni przykręgosłupowych- stabilizujących plecy i całe ciało. Wykonujemy asany zwiększające przestrzenie międzykręgowe, co często przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych. Docieramy do głębokich mięśni, co poprawia sprawność i ruchomość całego ciała.

Zajęcia polecane osobom początkującym jak i praktykującym.

W Satwa Joga te zajęcia prowadzą Gosia i Ewa.

Joga dla dzieci (chwilowo niedostępne)

Dedykowane dzieciom w wieku 7-14 lat. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami Jogi. Sesje, w których wzmacniamy, rozciągamy mięśnie, ścięgna, stawy. Uczymy dzieci prawidłowej postawy i dobrych nawyków. Zwracamy uwagę na higienę kręgosłupa.

Zajęcia prowadzone przez Gośkę.

Joga łagodna

Zajęcia skierowane dla wszystkich. Zarówno dla tych, które chcą rozpocząć praktykę jogi jak i dla tych, którzy w swojej drodze wolą łagodność i spokój. Zajęcia nie wymagają specjalnego przygotowania, ani dobrej kondycji. Nie spieszymy się, nie rywalizujemy. Pracujemy nad koncentracją i oddechem, skupiamy się nad odnalezieniem drogi do własnego umysłu i poznania możliwości własnego ciała. Uczą relaksu.

Prowadzi, relaksuje i koi głosem Basia i Mira.

 Joga dla niewidomych i słabowidzących (chwilowo niedostępne)

 

Zajęcia jogi oparte na jodze wywodzącej się z metody Iyengara. W metodzie tej ważne jest połączenie w poszczególnych asanach stabilności zarówno fizycznej jak i psychicznej. Metoda Iyengara zasłynęła ze swoich możliwości terapeutycznych , a sam jej twórca dzięki ćwiczeniom pokonał w swoim życiu wiele przeciwności, chorób, które opanowały jego ciało. Tak mówił o sobie :”Gdy praktykuję, jestem filozofem; gdy nauczam, jestem naukowcem; gdy demonstruję – jestem artystą.“

Zajęcia skierowane są do osób, które na co dzień nie mają możliwości korzystania z zajęć jogi ze względu na brak lub znaczne ograniczenia widzenia. Zajęcia zostały stworzone z myślą, by dać szansę na uczestnictwo tych osób w warunkach przyjaznych. Prowadząca towarzyszy każdej osobie podczas praktyki, dostosowuje poziom zajęć do indywidualnych potrzeb każdej osoby uczestniczącej. Polecenia do poszczególnych asan podaje w sposób bardzo precyzyjny i zrozumiały, grupa jest kameralna. Podczas zajęć często towarzyszą nam psy, które w tym czasie zażywają relaksacji.

Zajęcia nie wymagają specjalnego przygotowania, ani dobrej kondycji. Nie spieszymy się, nie rywalizujemy. Pracujemy nad koncentracją i oddechem, skupiamy się nad odnalezieniem drogi do własnego umysłu i poznania możliwości własnego ciała. Uczymy się uważności i świadomości własnego ciała i umysłu.

Prowadzi Basia.

Przeczytaj przed zajęciami:

Ćwiczymy boso, w stroju niekrępującym ruchów

Nie spożywaj obfitych posiłków, można ćwiczyć godzinę po lekkim posiłku

Jeśli jeszcze nie masz swojej maty, pożyczymy Ci naszą

Posiadamy niezbędne pomoce, nie musisz mieć swoich

Przed pierwszymi zajęciami przeczytasz i podpiszesz regulamin

Bądź 5 minut przed zajęciami

Wyłącz telefon

Zgłoś nauczycielowi aktualne problemy zdrowotne