grafik, opis zajęć

Home / grafik, opis zajęć

Grafik:

Joga ogólna

Sesje ogólnorozwojowe. Wykorzystujemy pomoce, dzięki którym osoby początkujące -zdrowe, jak i bardziej zaawansowane będą mogły rozpocząć i pogłębiać swoją praktykę.

Każdą sesję zaczynamy i kończymy relaksem, dzięki temu skupisz się przed zajęciami- z uważnością przejdziesz przez sekwencje różnorodnych asan, a po nich uspokoisz ciało i umysł. Pomożemy Ci wejść w stan kojącego, głębokiego relaksu. Na tych zajęciach znajdziesz coś dla siebie- mocniejszą praktykę jak i spokojne, umożliwiające wgląd w siebie elementy sesji.

To zajęcia skierowane dla osób systematycznie ćwiczących, lubiących mocniejszą pracę i dynamikę zajęć. Stosujemy elementy Astanga Joga.

W Satwa Joga te zajęcia prowadzą Alicja i Ewa.

 

Joga dla kręgosłupa

Sesje skierowane przede wszystkim dla osób odczuwających bóle kręgosłupa. Pracujemy nad wzmocnieniem mięśni przykręgosłupowych- stabilizujących plecy i całe ciało. Wykonujemy asany zwiększające przestrzenie międzykręgowe, co często przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych. Docieramy do głębokich mięśni, co poprawia sprawność i ruchomość całego ciała.

Zajęcia polecane osobom początkującym jak i praktykującym.

W Satwa Joga te zajęcia prowadzą Alicja i Milena.

 Joga łagodna

Zajęcia skierowane dla wszystkich. Zarówno dla tych, które chcą rozpocząć praktykę jogi jak i dla tych, którzy w swojej drodze wolą łagodność i spokój. Zajęcia nie wymagają specjalnego przygotowania, ani dobrej kondycji. Nie spieszymy się, nie rywalizujemy. Pracujemy nad koncentracją i oddechem, skupiamy się nad odnalezieniem drogi do własnego umysłu i poznania możliwości własnego ciała. Uczą relaksu.

Prowadzi relaksuje i koi głosem Basia i Alicja.

 

Joga dla niewidomych i słabowidzących

Zajęcia jogi oparte na jodze wywodzącej się z metody Iyengara. W metodzie tej ważne jest połączenie w poszczególnych asanach stabilności zarówno fizycznej jak i psychicznej. Metoda Iyengara zasłynęła ze swoich możliwości terapeutycznych , a sam jej twórca dzięki ćwiczeniom pokonał w swoim życiu wiele przeciwności, chorób, które opanowały jego ciało. Tak mówił o sobie :”Gdy praktykuję, jestem filozofem; gdy nauczam, jestem naukowcem; gdy demonstruję – jestem artystą.“

Zajęcia skierowane są do osób, które na co dzień nie mają możliwości korzystania z zajęć jogi ze względu na brak lub znaczne ograniczenia widzenia. Zajęcia zostały stworzone z myślą, by dać szansę na uczestnictwo tych osób w warunkach przyjaznych. Prowadząca towarzyszy każdej osobie podczas praktyki, dostosowuje poziom zajęć do indywidualnych potrzeb każdej osoby uczestniczącej. Polecenia do poszczególnych asan podaje w sposób bardzo precyzyjny i zrozumiały, grupa jest kameralna. Podczas zajęć często towarzyszą nam psy, które w tym czasie zażywają relaksacji.

Zajęcia nie wymagają specjalnego przygotowania, ani dobrej kondycji. Nie spieszymy się, nie rywalizujemy. Pracujemy nad koncentracją i oddechem, skupiamy się nad odnalezieniem drogi do własnego umysłu i poznania możliwości własnego ciała. Uczymy się uważności i świadomości własnego ciała i umysłu.

Prowadzi Basia.

Jogalates

Do dobrego samopoczucia potrzeba nam zarówno siły, jak i elastyczności. Połączenie Jogi z metodą Pilates daje wspaniałe rezultaty.

Jesteśmy tak mocni jak nasze najsłabsze ogniwo. Na zajęciach dopasowujemy ćwiczenia do naszych możliwości i w rytmie

dobrego oddechu pracujemy nad uwolnieniem napięć z ciała i głowy i wzmocnieniem mięśni głębokich. Na zajęciach wzmocnisz obręcz barkową,

pośladki, głębokie mięśnie brzucha, nauczysz się prawidłowego oddechu, relaksu, uelastycznisz zastałe stawy i przykurczone mięśnie.

Prowadzi Agnieszka.

Przeczytaj przed zajęciami:

 

Ćwiczymy boso, w stroju niekrępującym ruchów

Nie spożywaj obfitych posiłków, można ćwiczyć godzinę po lekkim posiłku

Jeśli jeszcze nie masz swojej maty, pożyczymy Ci naszą

Posiadamy niezbędne pomoce, nie musisz mieć swoich

Przed pierwszymi zajęciami przeczytasz i podpiszesz regulamin

Bądź 5 minut przed zajęciami

Wyłącz telefon

Zgłoś nauczycielowi aktualne problemy zdrowotne